Diary

2019
VIII 15 Altdorf (Szwajcaria), Alpentone Festival, Love Tree Ensemble
VII 26 Warszawa, NIFC, Janusz Prusinowski Kompania
VII 14–19 Krems (Austria), Glatt & Verkehrt Workshops, Michał Żak
VII 12 Lunz am See (Austria), Wellenklange Festival, Love Tree Ensemble
VII 5 Lublin, Radio Lublin, Tęgie Chłopy
VI 21 Warszawa, NIFC, Janusz Prusinowski Kompania

JAPAN TOUR
VI 13 Osaka, Janusz Prusinowski Kompania TBC
VI 12 Nagoya, Shimane Yasugishi, Janusz Prusinowski Kompania
VI 11 Nagoya, Munetsugu Hall, Janusz Prusinowski Kompania
VI 9 Tokyo, Hokutopia Poland Festival, Janusz Prusinowski Kompania feat. Takako Takahashi
VI 8 Tokyo, Musashino Art Centre, Janusz Prusinowski Kompania
VI 7 Tokyo, Music and Dance Workshop, Janusz Prusinowski Kompania
V 25 Flensburg, Folk Baltica All Star Concert
IV 13 Wrocław, Impart, Tęgie Chłopy TBC
III 27 Szydłowiec, Słuchaj Uchem
III 17 Kielce, Filharmonia Kielecka, Tęgie Chłopy TBC
III 15 Bydgoszcz, Ethniesy, Janusz Prusinowski Kompania
III 10 Warszawa, Filharmonia Narodowa, Słuchaj Uchem
III 1 Warszawa, Dzik, Tęgie Chłopy
II 3 Racibórz, Zamek, Janusz Prusinowski Trio
II 2 Wrocław, NFM, Lautari Vol. 67
II 2 Katowice, NOSPR, Słuchaj Uchem
II 1 Wrocław, Impart, Lautari/Goście Weselni
I 26 Kraków, Alchemia, Janusz Prusinowski Kompania
I 25 Radochów, Skowronki, Janusz Prusinowski Trio
I 24 Nowina, Janusz Prusinowski Trio
I 23 Wrocław, Stary Klasztor, Janusz Prusinowski Kompania

2018
XII 15 Warszawa, Folkowo Bemowo, Janusz Prusinowski Kompania
XII 6–8 Vaxjo (Sweden), Janusz Prusinowski Kompania
XI 28 Gdańsk, Filharmonia Bałtycka, Janusz Prusinowski Kompania
XI 24 Warszawa, Wszystkie Mazurki Świata, Janusz Prusinowski Kompania
XI 20 Warszawa, Pałac Prezydencki, Janusz Prusinowski Kompania
XI 18 Lublin, DK Bronowice, Teatrzyk Słuchaj Uchem
XI 16 Małogoszcz, Tęgie Chłopy
XI 14 Lyon (France), Auditorium Malraux, Tęgie Chłopy
XI 12 Brussels (Belgium), Erasme, Tęgie Chłopy
XI 10 Luxembourg Ville (Luxembourg), Sang A Klang, Tęgie Chłopy
XI 7 Leipzig (Germany), Pauline Aula, Love Tree Ensemble
X 19 Poznań, Centrum Amarant, Tęgie Chłopy
X 17 Białystok, WOAK, Janusz Prusinowski Kompania
X 6 Manresa (Spain),Fira Mediterranea de Manresa, Janusz Prusinowski Trio & Manu Sabate
X 5 Palma de Mallorca (Spain), Teatre Municipal Mar i Terra, Janusz Prusinowski Trio
IX 23 Częstochowa, XII Festiwal im. B. Hubermana, Filharmonia, Lautari i Orkiestra Filharmonii Częstochowskiej
IX 22 Kołobrzeg, Lautari
IX 21 Płock, Adam Strug
VIII 26 Jarosław, Pieśń Naszych Korzeni, Janusz Prusinowski Kompania
VIII 19 Staszów, Tęgie Chłopy
VIII 4 Katowice, Off Festival, Adam Strug
VII 28 Warszawa, Tęgie Chłopy TBC
VII 27 Gdynia, Globaltica, Adam Strug
VII 26 Rumunia, Janusz Prusinowski Kompania TBC
VII 14—21 Krems (Austria), Glatt & Verkehrt Workshops, Michał Żak
VII 8 Mława, Janusz Prusinowski Kompania
VII 7 Kraków, Rozstaje, Adam Strug
VII 6 Nowa Huta, Adam Strug
VI 30—VII 1 Warszawa, Łazienki Festiwal Strefa Ciszy, Słuchaj Uchem
VI 28 Bordeaux (Francja), Tęgie Chłopy TBC
VI 24 Warszawa, Mazurki nad Wisłą, Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy
VI 23 Warszawa, Tęgie Chłopy TBC
VI 22 Kazimierz Dln., Tyndyryndy, Janusz Prusinowski Kompania
VI 21 Berlin (Niemcy), Museumsinsel, Love Tree Ensemble
VI 17 Vilanova i la Geltrú (Hiszpania) Janusz Prusinowski Kompania feat. Manu Sabate
VI 15 Warszawa, Dzik, Tęgie Chłopy
VI 14 Warszawa, Rembertów, Pani Nutka i Przyjaciele, Michał Żak solo
V 27 Warszawa, Turniej Rycerski Bródno, Janusz Prusinowski Kompania
V 26 Warszawa, Dni Saskiej Kępy, Tęgie Chłopy
V 23 Warszawa, TVP Kultura – PEGAZ, Janusz Prusinowski Kompania
V 20 Warszawa, Dni Wawra, Janusz Prusinowski Kompania
V 19 Kraków, Alchemia, Tęgie Chłopy
V 18 Rytro, Tęgie Chłopy feat. Mateusz Pospieszalski
V 17 Maróz, Tęgie Chłopy
V 10 Warszawa, Studio koncertowe S1 Polskiego Radia, Janusz Prusinowski Kompania
IV 29 Flensburg, Folk Baltica, Overtones
IV 28 Flensburg, Folk Baltica, Love Tree Ensamble
IV 24—26 Abu Dhabi (ZEA), Tęgie Chłopy
IV 20 Poznań, XXV Lat Domu Bretanii, Michał Żak/Piotr Lasko
IV 14 Kraków, Visegrad Acoustic Festival, Janusz Prusinowski Kompania TBC
III 25 Galway, Irish Flute Without Borders, Jean-Luc Thomas/Harry Bradley/Michał Żak
III 18 Bygdoszcz, Ethniesy, Adam Strug
III 14—17 Tallin, Vilijandi, Janusz Prusinowski Kompania
III 10 Lublin, Kairos – Carmina Luminosa
III 3–4 Stockholm (Szwecja) KMH, Danshuset, Janusz Prusinowski Kompania
II 22 Lublin, Teatr Stary, Adam Strug TBC
I 6—8 Hamburg (Niemcy), Love Tree Ensemble

2017
XII 8 Radziejowice, Janusz Prusinowski Kompania
XII 7 Warszawa, Studio koncertowe Polskiego Radia im.A. Osieckiej, Tęgie Chłopy – premiera płyty
XI 24 Warszawa, Festiwal Mazurki, Janusz Prusinowski Trio
XI 19 Drohobycz (Ukraina), Lux Mundi – Carmina Luminosa
XI 18 Czortków (Ukraina), Lux Mundi – Carmina Luminosa
XI 15 Warszawa, Studio koncertowe Polskiego Radia s1, Adam Strug – premiera płyty
XI 11—12 Swołowo, Muzeum, Tęgie Chłopy
XI 9 Valletta (Malta), Janusz Prusinowski Trio
XI 4 Poznań, Dom Tramwajarza, Janusz Prusinowski Kompania
X 25 Katowice, Królestwo, Womex – afterparty, Janusz Prusinowski Kompania
X 25 Katowice, NOSPR, Womex – koncert otwarcia, Lautari i Aukso
X 15 Niedrzwica, Adam Strug
X 13 Warszawa, Dzik, Tęgie Chłopy
X 8 Opole, Narodowe Centrum Piosenki Polskiej, Tęgie Chłopy
X 1 Grzybów, Janusz Prusinowski Kompania
IX 30 Zbąszyń, Biesiada koźlarska, Tęgie Chłopy
IX 27 Warszawa, Skrzyżowanie Kultur, Adam Strug
IX 23 Vence (Francja), Muzeum Gombrowicza, Tęgie Chłopy, Janus Prusinowski Kompania
IX 14 Tuluza (Francja), Kongres animatorów, Trio DeSkA
IX 3 Warszawa, Sinfonia Varsovia, Lautari Dżezbandyta
IX 2 Warszawa, Sędek w Warszawie, Tęgie Chłopy
IX 2 Warszawa, Narodowe Czytanie, Janusz Prusinowski Kompania
IX 1 Szczecin, Filharmonia, Projekt Nowowiejski
VIII 26—27 Zgorzelec, Jakuby, Tęgie Chłopy
VIII 19—20 Krosno, Karpackie klimaty, Janusz Prusinowski Kompania
VIII 12 Lublin, Jarmark Jagielloński, Lautari Dżezbandyta
VIII 4 Kazimierz Dln, Dwa Brzegi, Tęgie Chłopy
VII 27—29 Korro (Szwecja), Tęgie Chłopy
VII 23 Mrągowo, Projekt Arboretum, Janusz Prusinowski Kompania
VII 21 Lublin, Most Kultury, Tęgie Chłopy
VII 15 Warszawa, Strefa Ciszy, Tęgie Chłopy
VII 14 Rzucewo, Tęgie Chłopy
VII 8 Narol, Jarmark Galicyjski, Tęgie Chłopy
VII 1 Czersk, Janusz Prusinowski Trio
VI 30 Białystok, Biała Czysta, Janusz Prusinowski Kompania
VI 24 Wiedeń (Austria), VIener Konzerthaus, Janusz Prusinowski Kompania
VI 22 Warszawa, Nowy Świat 44, Duo Żak/Siwak
VI 18 Warszawa, Mazurki nad Wisłą, Janusz Prusinowski Kompania
VI 11 Poznań, Ethno Port, Adam Strug
VI 4 Kielce, Filharmonia, Teatrzyk Słuchaj Uchem
VI 2—3 Barcelona (Hiszpania), Villanueva y Geltrú, Janusz Prusinowski Kompania i Manu Sabaté TBC
V 12 Kozienice, Festiwal Folkobranie, Tęgie Chłopy
V 7 Kijów (Ukraina), Lux Mundi – Carmina Luminosa
V 6 Lwów (Ukraina), Lux Mundi – Carmina Luminosa
IV 30 Wrocław, Jazz nad Odrą, Tęgie Chłopy
IV 22 Warszawa, Forteca, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy
IV 17 Warszawa, Bielany, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata, Janusz Prusinowski Kompania
IV 8 Berlin, Niemcy, Free! Music. Berlin , Lautari
IV 1 Tallin, Estonia, Tallin Music Week, Janusz Prusinowski Trio
III 25 Bydgoszcz, Festiwal Ethniesy, Janusz Prusinowski Kompania
III 24 Bydgoszcz, Festiwal Ethniesy, Lautari Dżezbandyta
II 28 Poznań, Centrum Amarant, Tęgie Chłopy
II 27 Łódź, Teatr Szwalnia, Tęgie Chłopy
II 25 Warszawa, Dzik, Tęgie Chłopy
II 24 Częstochowa, Konduktorownia, Tęgie Chłopy + Meek Oh Why
II 23 Kraków, Alchemia, Tęgie Chłopy + Meek Oh Why
II 22 Katowice, Strefa Centralna, Tęgie Chłopy
II 17—18 Rauland (Norwegia), Rauland Internasjonale Vinterfestival, Janusz Prusinowski Trio
II 14 Łódź, Teatr Nowy im. K. Dejmka, Samozwańczy Rok Leśmiana – Erotyki, Lautari
II 12 Lublin, Klub Dom Kultury, Tęgie Chłopy
II 10—11 Łódź, Teatr Nowy im. K. Dejmka, Samozwańczy Rok Leśmiana – Erotyki, Lautari
II 5Białystok, WOAK, Tęgie Chłopy
II 4 Ostrołęka, Muzeum Kurpiowskie, Tęgie Chłopy
II 3 Warszawa, S1 Polskie Radio, Koncert dla Witka Brody, Janusz Prusinowski Kompania, Tęgie Chłopy
I 31 Szczecin, Filharmonia, Adam Strug
I 28 Warszawa, Prom Kultury, Lautari – Dżezbandyta
I 15 Warszawa, Teatr Syrena, Adam Strug
I 14 Warszawa, Ośrodek Kultury OKO, Tęgie Chłopy
I 5 Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia S1, Adam Strug

2016
XII 16 Kalisz, Filharmonia, Lautari + Orkiestra Filharmonii Kaliskiej
XII 10 Łódź, Teatr Nowy im. K. Dejmka, Samozwańczy Rok Leśmiana, czytanie performatywne, Lautari + Dżezbandyta
XII 7 Warszawa, Filharmonia Narodowa, Matthias Loibner + Lautari
XI 19 Katowice, NOSPR, Chmura/Knapik/Nowicka/Godlewski/Chór Filharmonii Krakowskiej, Canticum puerorum
XI 16 Kraków, ICE, Voo Voo, Tęgie Chłopy
XI 15 Kielce, Czerwony Fortepian, Tęgie Chłopy
XI 13 San Adrian (Spain), Janusz Prusinowski Kompania
XI 12 Castejon (Spain), Janusz Prusinowski Kompania
XI 6 Elizondo (Spain), Janusz Prusinowski Kompania
XI 5 Irutzun (Spain), Janusz Prusinowski Kompania
XI 4 Lukunberri (Spain), Janusz Prusinowski Kompania
X 29 Madrid (Spain), Real Coliseo Carlos III, Miguel Ituarte/Janusz Prusinowski Kompania
X 23 Warszawa, Filharmonia Narodowa, Janusz Prusinowski Kompania
X 21 Tychy, Śląska Jesień Gitarowa, Indialucia
X 20 Zamość, Filharmonia, Indialucia
X 19 Lublin, Centrum Spotkań Kultur, Indialucia
X 7 Łańcut, pałac, Viva Flamenco!
IX 29 Warszawa, Skrzyżowanie Kultur, Tęgie Chłopy
IX 23 New York, NY, Subrosa
IX 21—22 Chicago, IL, Chicago World Music Festival
IX 20 Minneapolis, MN, Global Roots Festival
IX 16 Bloomington, IN, Lotus Fest
IX 14 Cedar Rapids, IA, Landfall Festival
IX 10 Lublin, Carmina Luminosa Oratotium B.Somerschafa
IX 2—4 Szczecin, Filharmonia, Tęgie Chłopy
VIII 28 Wrocław, Zapomniane Miasto, Janusz Prusinowski Kompania
VIII 26 Płock, Vistula Folk Festiwal, Tęgie Chłopy
VIII 25 Jarosław, Festiwal Pieśni Naszych Korzeni, Tęgie Chłopy
VIII 14 Nowy Sącz, Karpaty Off-er, Tęgie Chłopy
VIII 13 Warszawa, Tęgie Chłopy
VIII 12 Lublin, Jarmark Jagielloński, Tęgie Chłopy
VIII 6 Katowice, Off Festival, Janusz Prusinowski Kompania
VIII 2Kazimierz Dln., Festiwal Dwa Brzegi, Janusz Prusinowski Kompania
VIII 1—6 Sędek, Warsztaty – Tabor Kielecki, Tęgie Chłopy
VII 30 Suwałki, Tęgie Chłopy
VII 29 Białystok, Podlaska Oktawa Kultur, Tęgie Chłopy
VII 27—28 Białystok, Podlaska Oktawa Kultur, Janusz Prusinowski Kompania
VII 21 Wągrowiec, Lautari
VII 16 Pirineos Sur (Hiszpania), Janusz Prusinowski Kompania
VII 12 Ostrawa (Czechy), Colours Showcase, Lautari
VII 2—3 Warszawa, Festiwal Strefa Ciszy, Janusz Prusinowski Kompania
VI 20 Kielce, Warsztaty – Szkoła Muzyczna, Tęgie Chłopy
VI 18 Pelplin, Tęgie Chłopy
VI 17 Poznań, Ethnoport, Lautari – Dżezbandyta
VI 10 Koźmin Wlkp., Tęgie Chłopy
VI 9 Poznań, Amarant, Tęgie Chłopy
V 21 Książ, Wrocław, NFM, Tęgie Chłopy
V 8 Białystok, Janusz Prusinowski Kompania
IV 23 Warszawa, Wszystkie Mazurki Świata, Janusz Prusiniwski Kompania, Tęgie Chłopy
IV 14 Minsk (Białoruś), Music Academy, Janusz Prusinowski Kompania
IV 2 Warszawa, Rzeczpospolita Kurpiowska, Janusz Prusinowski Kompania
III 22 Budapeszt, Janusz Prusinowski Kompania, Hungarian Folk Embassy, Marta Sebestyen
III 12 Ethniesy, Bydgoszcz, Lautari
II 9 Poznań, Amarant
II 8 Kielce, Bohomass
II 7 Lublin, KULinario
II 6 Rzeszów, Mikrofon
II 5 Kraków, Alchemia
II 4 Wrocław, Stary Klasztor
II 3 Łódź, teatr Szwalnia
II 1 Szydłowiec, Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych
I 31 Białystok, WOAK
I 30 Warszawa, PROM Kultury
I 29 Toruń, Muzeum Etnograficzne
I 28 Bydgoszcz, Mózg
I 27 Gdańsk, Paszcza Lwa
Tęgie Chłopy „DANSING” Tour

2015
XII 20 Warszawa, Teatr Roma – Janusz Prusinowski Kompania
XI 29—30 Wiedeń (Austria), Vienna European Voices – Janusz Prusinowski Kompania
XI 20 Warszawa, Skwer, Wszystkie Mazurki Świata – Janusz Prusinowski Kompania
XI 8—16 Detroit (USA), Ann Arbor, University of Michigan – Janusz Prusinowski Kompania
X 31 Hamburg (Niemcy) – Janusz Prusinowski Kompania
X 25 Warszawa, Studio Koncertowe im. W. Szpilmana i Solec 44 – Tęgie Chłopy (premiera płyty DANSING)
X 17 Mława, Centrum Kultury – Janusz Prusinowski Kompania
X 10 Piotrków Trybunalski, I Etno Festiwal – Tęgie Chłopy
IX 25 Warszawa, Solec 44 – Janusz Prusinowski Kompania (8 urodziny zespołu)
IX 24 Warszawa, Ambasada Muzyki Tradycyjnej – Tęgie Chłopy
IX 23 Warszawa, Przestrzeń Prywatna – Lautari
IX 13 Domachowo, Festiwal Tradycji i Folkloru – Tęgie Chłopy
IX 6 Szczecin, Filharmonia Szczecińska – Lautari
VIII 15 Lublin, Jarmark Jagielloński – Grażyna Auguścik Orchestar
VIII 8 Katowice, Off Festival – Lautari
VIII 3—7 Sędek, Tabor Domu Tańca – Tęgie Chłopy
VII 24 Gdynia, Globaltica Festiwal – Janusz Prusinowski Kompania
VII 18—19 Ostrava (Czechy), Colours of Ostrava – Janusz Prusinowski Kompania
VII 10 Kraków, EBU/ROZSTAJE – Lautari
VII 4—5 Forde (Norwegia), Fordefestivalen – Janusz Prusinowski Kompania & Janusz Olejniczak
VI 26 Hamburg (Niemcy) Schnittke Akademie, Altonale – Janusz Prusinowski Kompania
VI 21 Warszawa, Pałac w Wilanowie – Teatrzyk Słuchaj Uchem/Janusz Prusinowski Kompania
VI 20 Stawisko, 70lecie Związku Kompozytorów Polskich – Janusz Prusinowski Kompania
VI 20 Wrocław, Park Szczytnicki – Ptasi Przystanek – Teatrzyk Słuchaj Uchem/Janusz Prusinowski Kompania
VI 12 Poznań, CK ZAMEK, Ethno Port Festiwal – Lautari (premiera płyty VOL. 67)
VI 6 Wejherowo, Filharmonia Kaszubska – Grażyna Auguścik Orchestar
VI 5 Słupsk, Inkubator Technologiczny – Grażyna Auguścik Orchestar
V 30 Warszawa, Plac Grzybowski, 50lecie Austriackiego Forum Kultury – Janusz Prusinowski Kompania & Matthias Loibner, Franz Hautzinger, Manu Mayr, Ilse Riedler, Peter Rosmanith
V 24 Białystok, Muzeum Wsi – Janusz Prusinowski Kompania
V 22 Murcia (Hiszpania), Festival Tres Culturas – Janusz Prusinowski Kompania
V 21 Madryt (Hiszpania), Sala Copernico – Janusz Prusinowski Kompania
V 16 Warszawa, Łazienki – Adam Strug i Wojciech Waglewski premiera płyty MYSZ)
V 9 Hamburg (Niemcy) – Janusz Prusinowski Kompania
IV 25 Warszawa, 10lecie TVP KULTURA – Tęgie Chłopy
IV 25 Warszawa, Wszystkie Mazurki Świata – Janusz Prusinowski Kompania
IV 22 Warszawa, Wszystkie Mazurki Świata – Tęgie Chłopy
IV 18—19 Białystok, WOAK – Janusz Prusinowski Kompania
IV 11—12 Toruń, Muzeum Etnograficzne – Janusz Prusinowski Kompania
III 16 Otrębusy, Taneczna Eurowizja – Janusz Prusinowski Kompania
III 11—13 Bolesławiec, Teatr Stary – Moja Bośnia – Lautari
III 8 Kielce, Filharmonia – Teatrzyk Słuchaj Uchem
III 7 Lublin, Teatr Stary – Moja Bośnia – Lautari
II 28 Katowice, NOSPR – Janusz Prusinowski Kompania
II 14 Warszawa, Muzeum Etnograficzne – Janusz Prusinowski Kompania
II 7 Katowice – Teatrzyk Słuchaj Uchem
I 25 Warszawa, Solec 44 – Tęgie Chłopy
I 24 Toruń, Muzeum Etnograficzne – Tęgie Chłopy
I 23 Gdańsk Tęgie Chłopy
I 4 Milanówek Janusz Prusinowski Kompania

2014
XII 14 Warszawa, Teatr Roma, Ispired by Lutosławski – premiera płyty – Grażyna Auguścik Orchestar
XII 10 Warszawa, Studio Koncertowe S1 Polskiego Radia, Orszak Weselny/Żałobny Rapsod – Tęgie Chłopy
XII 9 Łódź, Filharmonia Łódzka – Lautari
XII 6–7 Wiedeń, Austria – Janusz Prusinowski Trio
XII 3 Warszawa, UW – Mariusz Benoit i Janusz Prusinowski Trio
XI 16 Warszawa, S1, Podróże Ponaddźwiękowe – Janusz Prusinowski Trio
X 16–19 Kliczków, Ocice, Nowogrodziec, Gromadka – Moja Bośnia – Lautari
X 12–14 Bolesławiec, Teatr Stary – Moja Bośnia – Lautari
X 10 Częstochowa, Fiharmonia Częstochowska – Adam Strug
X 3–5 Zduńska Wola, Szkoła Muzyczna, warsztaty dźwięku i ruchu – Janusz Prusinowski Trio
IX 30 Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 52 Bydgoski Festiwal Muzyczny – Kairos
IX 12 Bolesławiec, Teatr Stary – Moja Bośnia (premiera spektaklu) – Lautari
IX 11Ghent, Belgia, De Centrale – Janusz Prusinowski Trio
IX 7 Warszawa, S1, Podróże Ponaddźwiękowe – Viva Flamenco!
IX 6 Warszawa, Ogród Saski, Narodowe Czytanie – Lautari
VIII 24 Wygiełzów, Skansen – Kairos
VIII 22 Gdańsk, Festiwal Mozartiana – Janusz Prusinowski Trio
VIII 17 Nowogrodziec, Sulików – Janusz Prusinowski Trio
VIII 16 Lublin, Dziedziniec Teatru Andersena – Teatrzyk Słuchaj Uchem
VIII 15 Lublin, Dziedziniec Teatru Andersena – Tęgie Chłopy
VIII 15 Lublin, Teatr Stary – Lautari
VIII Sędek, Tabor Domu Tańca
VIII 1 Jablunkow (Czechy) – Janusz Prusinowski Trio TBC
VII 27 Rogów, Festiwal Kolory Polski – Słuchaj Uchem
VII 19 Gdańsk, Festiwal Dźwięki Północy – Tęgie Chłopy
VII 18 Kraków, Festiwal Rozstaje – Janusz Prusinowski Trio, Tęgie Chłopy
VII 13 Zelów, Festiwal Kolory Polski – Lautari
VII 12 Warszawa, Łazienki, Festiwal Strefa Ciszy – Janusz Prusinowski Trio
VII 3–7 Rudolstadt (Niemcy), Tanz and Folk Fest – Janusz Prusinowski Trio
VI 21 Gryżyna – Janusz Prusinowski Trio
VI 14 Otrębusy – Adam Strug
VI 8 Podkowa Leśna, Dom Kultury – Adam Strug
VI 3 Kraków, Muzeum Etnograficzne – Adam Strug
VI 1 Kielce, Filharmonia Świętokrzyska – Słuchaj Uchem
V 31 Opatów, Jarmark – Stanisław Witkowski i Tęgie Chłopy
V 25 Warszawa, Auditorium Maximum – Mariusz Benoit i Janusz Prusinowski Trio
V 23–25 Łucznica, Warsztaty tradycyjnych tańców polskiej wsi – Janusz Prusinowski Trio
V 21 Sokołów Podlaski, dom kultury – Janusz Prusinowski Trio
V 11 Warszawa, Studio koncertowe S1 Polskiego Radia, „Orszak Weselny/Żałobny Rapsod” – Tęgie Chłopy
V 11 Warszawa, Studium Teatralne – Janusz Prusinowski Trio
V 10 Gassy, Flis Festiwal – Adam Strug
V 5 Stambuł (Turcja), Mustafa Kemal Hall, Soundscapes of Poland – Janusz Prusinowski Trio
IV 21–26 Warszawa, Festiwal Wszystkie Mazurki Świata – Janusz Prusinowski Trio, Tęgie Chłopy
IV 11 Warszawa, Teatr na Woli, Warszawskie Spotkania Teatralne – Janusz Prusinowski Trio
III 17–20 Izmir (Turcja), Izmir Jazz Festival – Janusz Prusinowski Trio
II 16 Warszawa, Pałac Pod Blachą – Michał Żak/Robert Siwak
I 12 Podkowa Leśna – Janusz Prusinowski Trio

2013
XI 30 Warszawa, Studium Teatralne, Taneczne Andrzejki – Janusz Prusinowski Trio
XI 17 Utrecht (Holandia), Rasa Music – Janusz Prusinowski Trio
XI 16 Hertogenbosch (Holandia), De Toonzaal – Janusz Prusinowski Trio
XI 15 Bruksela (Belgia), Etterbeek Center – Janusz Prusinowski Trio
XI 14 Groningen (Holandia), Prinsentheater – Janusz Prusinowski Trio
XI 10 Nancy (Francja), parc Sainte Marie – Janusz Prusinowski Trio
XI 9 Pont-à-Mousson (Francja), l’Espace Saint-Laurent – Janusz Prusinowski Trio
XI 7 Nancy (Francja), Ecole primaire d’applicaction Bracconot, concert et atelier de danse – Janusz Prusinowski Trio
XI 7 Nancy (Francja), Grand Salon de l’Hotel de Ville – Janusz Prusinowski Trio
XI 6 Nancy (Francja), Lycée Chopin, atelier de danse traditionelle – Janusz Prusinowski Trio
XI 6 Metz (Francja), Université de Lorraine – Janusz Prusinowski Trio
X 23–27 Cardiff (Walia), WOMEX 13
X 20 Llanelli (Walia) – Janusz Prusinowski Trio
X 19 Twmpath (Walia) – Janusz Prusinowski Trio
X 16 Washington, DC, The Kennedy Center Millennium Stage – Janusz Prusinowski Trio
X 12 Richmond, VA, The Richmond FOlk Festival – Janusz Prusinowski Trio
X 11 San Diego, CA, Folk Dance Center – Janusz Prusinowski Trio
X 10 Los Angeles, CA, The UCLA Herb Alpert School of Music, EUropean Jazz @UCLA – Janusz Prusinowski Trio
X 9 San Diego, CA, Southwestern University – Janusz Prusinowski Trio
X 7 San Diego, CA, State University School of Music and Dance – Janusz Prusinowski Trio
X 9 San Diego, CA, Southwestern University – Janusz Prusinowski Trio
X 7 San Diego, CA, State University School of Music and Dance – Janusz Prusinowski Trio
X 6 San Francisco, CA, Yoshi’s – Janusz Prusinowski Trio
X 5 San Diego, CA, House Concert – Janusz Prusinowski Trio
X 4 New York City, NY, Drom – Janusz Prusinowski Trio
IX 29 Peace Dale, RI, Music at Lily Pads – Janusz Prusinowski Trio
IX 27 Bloomington, IN, Lotus Festival – Janusz Prusinowski Trio
IX 25 Cedar Rapids, IA, Landfall Festival of World Music – Janusz Prusinowski Trio
IX 22 Chicago, IL, Chicago World Music Festival – Janusz Prusinowski Trio
IX 21 Madison, IL, Madison World Music Festival – Janusz Prusinowski Trio

US TOUR
VIII 18 Tum pod Łęczycą, Festiwal Kolory Polski – Adam Strug
VIII 11 Wrocław, Synagoga Pod Białym Bocianem – Adam Strug
VIII 4–10 Sędek k. Kielc, Tabor Domu Dańca
VII 19 Split (Chorwacja), Ethnoambient Festival – Janusz Prusinowski Trio
VII 9 Kaustinen (Finlandia), Folk Music Festival – Janusz Prusinowski Trio
VII 4–8 Kainuu/Viena Karelia (Finlandia/Rosja), Sommelo Festival – Janusz Prusinowski Trio
VI 30 Garden of Sound Festival – Adam Strug
VI 28–29 Kazimierz Dln., Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych – Janusz Prusinowski Trio
VI 22 Wrocław, ISPA – Janusz Prusinowski Trio
VI 14 Bukareszt (Rumunia) Centrum Węgierskie – Janusz Prusinowski Trio
VI 8 Poznań, Ethno Port – Janusz Prusinowski Trio
VI 7 Gdańsk, Festiwal Świat Mało Znany – Janusz Prusinowski Trio
VI 6 Warszawa, Harenda – Adam Strug
V 18 Poznań, Blue Note Jazz Club, XX lecie Domu Bretanii – Michał Żak/Piotr Lasko
V 17 Warszawa, Forteca – Janusz Prusinowski Trio
V 16 Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego – Adam Strug
V 11 Warszawa, Forteca, Wszystkie Mazurki Świata – Janusz Prusinowski Trio
IV 26 Dortmund (Niemcy) Domicil – Janusz Prusinowski Trio
IV 25 Solingen (Niemcy) Kammermusiksaal – Janusz Prusinowski Trio
IV 24 Bonn (Niemcy) Brotfabrik – Janusz Prusinowski Trio
IV 18–20 Flensburg (Niemcy), folkBaltica Festival – Janusz Prusinowski Trio
IV 17 Lipsk (Niemcy), Soziokulturerelles Zentrum naTo e. V. – Janusz Prusinowski Trio
III 24 Warszawa, Studio koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, XVII Wielkanocny Festiwal Ludwiga Van Beethovena – G. Auguścik, Jan Smoczyński Trio, Atom String Quartett, Janusz Prusinowski Trio
III 16–17 Warszawa, Teatr Narodowy – Janusz Prusinowski Trio
II 9–10 Warszawa, Teatr Narodowy – Janusz Prusinowski Trio
I 19 Gdańsk, Hilton Hotel, Bal z Sercem – Viva Flamenco!
I 4 Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W.Lutosławskiego, koncert kolędowy – Kaja Prusinowska, Śpiewaczki z Gałek Rusinowskich, Janusz Prusinowski Trio

2012
XI 17 Warszawa, Białołęcki Ośrodek Kultury – Adam Strug
X 20 Thessaloniki (Grecja), WOMEX 12 – Janusz Prusinowski Trio
X 12–13 Gardzienice, Znak Kaina – premiera
IX 16 Warszawa, Ośrodek Kultury Bielany – Adam Strug
IX 15–16 Warszawa, Teatr Narodowy – Janusz Prusinowski Trio
IX 7 Kutno, Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski Trio
VIII 28 Narol, Pałac – Koncert „Kujawy” – Janusz Prusinowski Trio, T. Stańko, B.Kominek, T. Kubiak, E. Grochowska i J. Piernik z zespołem
VIII 25 Kazimierz Dln.
VIII 18 Lublin, Jarmark Jagielloński – Janusz Prusinowski Trio
VIII 11 Becejły, Tabor Domu Tańca – Janusz Prusinowski Trio
VIII 3–5 Rawa Mazowiecka, Noc Mazurka – Janusz Prusinowski Trio
VII 21 Buczek k.Brzezin,Kolory Polski – Janusz Prusinowski Trio
VII 1–7 Szczyrzyc, Janusz Prusinowski Trio
VI 30 Rzeszów, Europejski Stadion Kultury – Janusz Prusinowski Trio
VI 28 Kazimierz Dolny, Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych – Janusz Prusinowski Trio
VI 24 Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego – Adam Strug (premiera płyty „Adieu”)
VI 23 Świecie, – Janusz Prusinowski Trio
V 26–27 Swołowo, Muzealna Zagroda Albrechta – Janusz Prusinowski Trio
V 22 Lwów (Ukraina), Filharmonia Lwowska – Janusz Prusinowski Trio
V 20 Kielce, Filharmonia Świętokrzyska – Janusz Prusinowski Trio, Teatrzyk Słuchaj Uchem
V 19 Jarosław, Rynek – Janusz Prusinowski Trio
V 12 Warszawa, Skwer, Fabryka Trzciny – Noc Tańca – Janusz Prusinowski Trio
V 11 Warszawa, Teatr Wielki, Sale Redutowe – Koncert „Kujawy” – Janusz Prusinowski Trio, T. Stańko, J. Olejniczak, T. Kubiak, E. Grochowska i J. Piernik z zespołem
V 7–12 Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Szpilmana – Artur Dutkiewicz i Janusz Prusinowski Trio
V 3 Istambuł (Turcja), Cemal Ray Resit Concert Hall – Indialucia
IV 11–12 Hue (Wietnam) – Janusz Prusinowski Trio i Artur Dutkiewicz
IV 4–7 Udhagamandalam (Indie), The Mad Festival – Indialucia
III 24 Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki – Janusz Prusinowski Trio
III 17–18 Warszawa, Teatr Narodowy – Janusz Prusinowski Trio
III 4 Kiszyniów (Mołdawia), Sala Organowa – Janusz Prusinowski Trio
III 1–2 Bukareszt (Rumunia), Muzeum Chłopa Rumuńskiego – Janusz Prusinowski Trio
II 24–26 Warszawa, Teatr Narodowy – Janusz Prusinowski Trio
II 4 Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Janusz Prusinowski Trio, Teatrzyk Słuchaj Uchem

2011
XI Racibórz, Przystanek Kulturalny Koniec Świata – Janusz Prusinowski Trio
XI Kraków, Pub Kolanko – Janusz Prusinowski Trio
XI Konstantynów Łódzki, warsztaty instrumentalne i taneczne oraz koncert Janusz Prusinowski Trio
XI Poznań, Blue Note Jazz Club – Viva Flamenco!
X Radomsko, MDK, warsztaty dla młodych muzyków i koncert Big Band Radomsko
X Częstochowa, Konduktorownia – Janusz Prusinowski Trio
X Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W. Lutosławskiego – Janusz Prusinowski Trio, B. Kominek, DJ Żusto
IX Berlin (Niemcy), Martin-Gropius-Bau – Janusz Prusinowski Trio, Orkiestra Czasów Zarazy
VIII Narol, Festiwal Narol.Arte – Janusz Prusinowski Trio
VIII Jarosław, Festiwal Pieśń Naszych Korzeni – Janusz Prusinowski Trio
VII Madrid (Hiszpania), Templo Debod, Veranos de la Villa – Indialucia
VII Vicenza (Włochy), Teatro Comunale di Vicenza – Indialucia
VII Gdynia, X Heineken Open’er Festival – Janusz Prusinowski Trio
VI Katowice, IV Festiwal Muzyki Śródziemnomorskiej – Janusz Prusinowski Trio, Indialucia, Malox
V Wodzisław Śl, Wodzisławski Festiwal Muzyczny – Viva Flamenco!
V Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, Festiwal Nowa Tradycja – Janusz Prusinowski Trio
IV Warszawa, II festiwal Wszystkie Mazurki Świata – Janusz Prusinowski Trio
IV Belsele (Belgia) – Janusz Prusinowski Trio
IV Groningen (Holandia) Festiwal Trad it! – Janusz Prusinowski Trio

2010
XI Baku (Azerbejdżan), International Mugam Center of Azerbaijan – Janusz Prusinowski Trio i Alim Qasimov Group oraz Nargiz Aliyarova
XI Tbilisi (Gruzja), Tbilisi State Conservatory – Janusz Prusinowski Trio i Magdalena Wojciechowska
X Nowy Jork (USA), Carneggie Hall, Frederic Chopin’s 200th Birthday Party – A Polish Jazz Celebration – Janusz Prusinowski Trio
IX Madison (USA), Mills Hall -– Janusz Prusinowski Trio i Kwadrofonik
IX Chicago (USA), Symphony Center, Frederic Chopin’s 200th Birthday Party – A Polish Jazz Celebration – Janusz Prusinowski Trio
IX Nancy (Francja), Pałac St. Leszczyńskiego – Janusz Prusinowski Trio i Magdalena Wojciechowska
IX Luxembourg Ville (Luksemburg), Abbaye de Neumunster – Janusz Prusinowski Trio i Magdalena Wojciechowska
VIII Konstantynów Łódzki, Festiwal Kolory Polski – Janusz Prusinowski Trio i Magdalena Wojciechowska oraz Janusz Olejniczak
VIII Carvalhais (Portugalia), Andanças – XV Festival International de Danças Populares – Janusz Prusinowski Trio
VIII Sanniki, Fantazje na tematy polskie – Janusz Prusinowski Trio i Magdalena Wojciechowska
VII Gdańsk, XXX Festiwal Inspirowany Folklorem Dźwięki Północy – Janusz Prusinowski Trio
VII Viljandi (Estonia), Viljandi Parimusmuusika Festival – Janusz Prusinowski Trio
VII Surrey (Kanada), Surrey Fusion Festival – Janusz Prusinowski Trio
VII Vancouver (Kanada), 33rd Annual Vancouver Folk Music Festival – Janusz Prusinowski Trio
VII Gooik (Belgia), Gooikoorts Festival – Janusz Prusinowski Trio
IV Warszawa, I Festiwal Wszystkie Mazurki Świata – Janusz Prusinowski Trio/Janusz Olejniczak/Michał Urbaniak/Jan Gaca/Piotr Gaca/Śpiewaczki z Gałek Rusinowskich

2009
X Szczecin, Studio TVP, DokumentART – Indialucia
VI Budapeszt (Węgry), Belgrad (Serbia), Katowice, EuroMed Music Festival – M’raihi/Żak/Molina/Sabo/Radojkovic
V Pontivy, Cleguerec (Francja) Festival Bombarde et Compagnie – Janusz Prusinowski Trio
III Rzym (Włochy), Teatro San Carlino („Il Drago di Cracovia” – premiera) – Janusz Prusinowski Trio
III Warszawa, Teatr Narodowy („Umowa, czyli Łajdak ukarany” – premiera) – Janusz Prusinowski Trio

2008
IX Rzym (Włochy), Corso Polonia – Instituto Polacco – Janusz Prusinowski Trio i Kaja Prusinowska
IX Turyn (Włochy), Museo Sera – Janusz Prusinowski Trio i Kaja Prusinowska
VI Poznań, Jarmark Świętojański – Janusz Prusinowski Trio

2007
XI Sztokholm (Szwecja), Nybrokajen Concert Hall, Danshusfestial – Lautari
X Sofia (Bułgaria), National Palace of Culture – Lautari
IX Szczecin, Szczecińskie Lato Jazzowe – Lautari
VII Budapeszt (Węgry), EuroMed Music Festival – Dalal/Żak/Bajovics/Szegedi/Barta
VII Łowicz, Festiwal Kolory Polski – Lautari
VI Frankfurt am Main (Niemcy), Das Bett – Lautari
VI Haapavesi (Finlandia), Haapavesi Folk Music Festival – Lautari
VI Poznań, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta – Lautari

2006
XI Wrocław, Rura Jazz Festiwal – Lautari
X Poznań, Blue Note Jazz Club – Lautari
V Algier, Tizi Ouzou (Algieria), VII Festiwal Kultury Europejskiej – Lautari
II Paryż, Decines, Die (Francja) – Lautari
I Warszawa, Teatr Mały – Lautari

2005
XI USA – Nowy Jork (USA), Symphony Space – Lautari
XI Los Angeles (USA), Jazz Bakery – Lautari
XI Chicago (USA), The Hot House – Lautari
XI Barcelona (Hiszpania), Koncert Euromed na rzecz dialogu między kulturami – Lautari
VIII Assilah (Maroko), Moussem Culturel International d’Assilah – Lautari
V Belgrad (Serbia), Ring Ring Festiwal – Lautari
III Budapeszt (Węgry), Central European University – Lautari
II Goerlitz (Niemcy), Theater Apollo, Tage des polnischen Films – Len Trio2004
X Szczecin, Teatr Kana – Len Trio
IX Paryż (Francja), Klub L’entrepot – Lautari
VIII Gyumri, Erewań (Armenia), 4th Biennial of Contemporary Art – Lautari
VII Warszawa, Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy („Koktajl z Martwą Naturą w Tle”) – Teatr Strefa Ciszy
VII Poznań, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta („Koktajl z Martwą Naturą w Tle”) – Teatr Strefa Ciszy
VI Strasburg (Francja), Święto Muzyki – Lautari
IV Berlin (Niemcy), Terra Polska Festival – Lautari
III Kraków, Międzynarodowy Festiwal Teatru Ulicznego („Koktajl z Martwą Naturą w Tle” – premiera) – Teatr Strefa Ciszy

2003
X Podkowa Leśna, Między kompozycją a improwizacją – Lautari
IX Die (Francja), Est – Ouest Festival – Lautari
VIII Visby (Szwecja), Medeltidsveckan Pa Gotland – Wolgemut/Lausefinger
V Lublin, Festiwal Filmowy Rozstaje Europy – Lautari
IV Warszawa, Studio Koncertowe Polskiego Radia im.W.Lutosławskiego – Lautari
I Białystok, Filharmonia Białostocka – Kairos „Pieśń Wieczności”

2002
XII Warszawa, Filharmonia Narodowa – Kairos „Pieśń Wieczności”
IX Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska, 40 Bydgoski Festiwal Muzyczny – Kairos „Pieśń Wieczności”

V Częstochowa, XII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater – Dekameron

V Wrocław, Festiwal Maj z Muzyką Dawną – Dekameron2001
XII Lublin, Filharmonia Lubelska – Kairos „Pieśń Wieczności”

1999
VI Krotoszyn, VII Folk-Fest – Bal Kuzest