Spotkanie z Michałem Czachowskim podczas festiwalu Euro-Med w Budapeszcie latem 2007 r. zaowocowało współpracą z dwoma zespołami przez niego prowadzonymi – Viva Flamenco! i Indialucia.

Indialucia to międzynarodowy projekt muzyczny łączący dwa fascynujące style: muzykę indyjską oraz flamenco. Projekt ten powstał w roku 1999 wrdquo;Indiach, wśród nauczycieli  i uczniów Akademii Muzycznej w Nagpur. Wzięło w nich nim udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów. Pomysłodawcą, producentem oraz szefem artystycznym jest Michał Czachowski. Owocem tego muzycznego spotkania była płyta wydana w 2005 roku, która zdobyła uznanie w Polsce i na świecie.

Cyganie, lud przybyły z północnych Indii do Europy, osiedlając się m.in. na Półwyspie Iberyjskim, przyczynili się wrdquo;dużej mierze do narodzin flamenco. Stąd też połączenie współczesnych form flamenco oraz muzyki indyjskiej (hindustani z północy oraz karnatycznej z południa) jest tu w pełni uzasadnione. Koncert Indialucia to dynamiczne widowisko, spotkanie doskonałych instrumentalistów, mieniące się barwami Subkontynentu i emocjami Andaluzji. Zespół tworzą Michał Czachowski (gitara flamenco), Pierluca Pineroli/Dobrosław Filip (cajón, palmas, instr. perkusyjne), Giridhar Udupa (ghatam, morsing, konnakol, kanjira), Avaneendra Sheolikar (sitar), Sandesh Popatkar (tabla), Adam Głośnicki (gitara basowa), Michał Żak/Leszek Wiśniowski (flety drewniane, bansuri).

Zespół  koncertował w większości krajów Europy, Omanie, Meksyku, Singapurze i Indiach.

Viva Flamenco! jest czołowym zespołem tego gatunku w Polsce, założonym w roku 1992. Muzyka zespołu, inspirowana kulturą wędrujących z Azji Cyganów oraz jazzu, jest połączeniem tradycyjnego flamenco ze współcznesnym, inspirowana kulturą wędrujących z Azji Cyganów oraz jazzu. Na repertuar składają się kompozycje najbardziej znanych gitarzystów flamenco (Paco de Lucía, Gerardo Nunez, Vicente Amigo, Moraíto, Paco Pena i in.), tradycyjne, a także własne (M. Czachowskiego), zróżnicowane pod względem rytmów i nastrojów. Artyści Viva Flamenco! to: Michał Czachowski (gitara flamenco, cajón, palmas), Anna Patkiewicz/
Justyna Jarek
(taniec flamenco, palmas), Grzegorz Skiba (gitara flamenco, cajón, palmas), Dobrosław Filip (cajón, palmas),  Michał Żak/Leszek Wiśniowski (flety drewniane, saksofon), Adam Głośnicki (gitara basowa).

www.indialucia.com
www.flamenco.art.pl